צמוד לצומת רעננה / כפר סבא / הוד השרון

טיפול בילדים

פעוטות וילדים סובלים ממחלות ילדים נפוצות. בנוסף הם הולכים לגן ונחשפים לחיידקים ולווירוסים כאלו ואחרים. לעיתים נדמה שאנחנו בלופ שלא ניתן לצאת ממנו, הוא רק חוזר לגן וכעבור יומיים הוא שוב חולה. המחלות נמשכות על פני הרבה ימים.
המטרה העיקרית בטיפול בילדים היא לחזק את מערכת החיסון שלהם על מנת שיוכלו להתמודד עם המחלה וללמד את גופם, בדרך טבעית, להחלים מהמחלה במהרה.
ילדים המטופלים ברפואה סינית מחלימים מהר יחסית מכיוון שמערכת החיסון שלהם מצליחה להתמודד עם המחלות בצורה יעילה. גופם מגיב מהר לטיפול והם מתחזקים במהרה.

הטיפול בדיקור מסייע במקרים בהם אין לרפואה המערבית טיפול מתאים- למשל בטיפול בווירוסים, והיא מונעת הרבה פעמים התדרדרות עד למצב של נטילת אנטיביוטיקה.

ומה עם הפחד והכאב?

הטיפול בילדים נעשה עם או בלי מחטים.  ילדים עד גיל שנה וחצי אינם מודעים לפחד מהמראה של המחט ולכן במקרה שלהם ניתן להשתמש במחטים והם גם אינם מגיבים לדקירה ברוב המקרים.
כאשר ההורה או הילד נרתעים מדיקור ניתן לטפל ללא החדרת מחט- בשיטת "שונישין"– שיטת דיקור יפני ללא מחטים חודרניות, ללא פחד וללא דקירה!
זהו טיפול יפני המבוסס על עקרונות הרפואה הסינית ומטרתו למנוע את הפחד, הכאב והחרדה ולתת טיפול יעיל מבלי ליצור תגובה רגשית שלילית אצל הילד.

כמה זמן נמשך הטיפול?

הדיקור אצל ילדים הוא קצר מאוד ונמשך בין מספר שניות למספר דקות, תלוי במצבו של הילד ובגילו.

הטיפול בילדים הרבה פעמים הופך להיות חוויה. הוא משחק , שומע סיפור, מקבל תשומת לב והאווירה כיפית עד כדי שלאחר מפגש אחד הם מבקשים מההורים להגיע לטיפול.

באיזה מחלות ניתן לטפל?

בעיות נפוצות אצל ילדים ותינוקות הניתנות לטיפול בצורה יעילה ברפואה סינית:

  • בעיות במערכת העיכול- עצירות, שלשול, גזים, פליטות מרובות, ריפלוקס.
  • בעיות במערכת הנשימה- נזלות, ליחה, שיעול, בעיות נשימה, אסטמה, דלקות אוזניים, נוזלים באוזניים ועוד.
  • חיזוק מערכת החיסון
  • אלרגיות
  • בעיות עור- אטופיק דרמטיטיס, פריחות, פצעים, ועוד.

הורים, חסכו מילדיכם נטילת אנטיביוטיקה וסבל מהם ומכם. הגיעו בשלב מוקדם לקבל דיקור, תנקטו בטיפול מונע על ידי חיזוק מערכת החיסון בעיקר בתקופה המקדימה את חודשי החורף.