צמוד לצומת רעננה / כפר סבא / הוד השרון

טיפול בנשים

הגניקולוגיה הסינית נחשבת כהתמחות נפרדת ברפואה הסינית, מכיוון שיש הבדלים שחשוב להתייחס אליהם בין נשים וגברים. נתחיל בכך שעד גיל מסוים נשים מאבדות דם כל חודש. נאמר בספרות הרפואה הסינית שגברים ונשים זקוקים שניהם לאותו טיפול רפואי. כלומר בכל המצבים הלא גניקולוגים- אפשר לטפל בצורה דומה בגברים ונשים. ההבדל היחידי בנשים הוא: הסדרת מחזור הוסת, שיטפון או נזילה של דם הוסת, הפרשות ואגינליות, התקרשות גושים, בעיות בשדיים, חוסר פריון, קושי באחזקת העובר בבטן, הריון, לידה והתקופה שאחריה. כל אלו אינם דומים לטיפול בגבר.

מצבים בהם ניתן לטפל בהצלחה בנשים ברפואה הסינית:

  • חוסר איזון הורמונאלי ובעיות במחזור: ווסת מקדימה או מאחרת, או מחזור לא סדיר, ווסת חזקה / חלשה, כאבים בווסת, שיטפון – וסת שבאה בצורה חזקה, או שמגיעה לא בזמן שלה, דליפה – כשיש דימום מתמשך- למשל  למשך 10 ימים במקום כ5 ימים.
  • בעיות פריון– ניתן לטפל ברפואה סינית בשלבים ובמצבים שונים.

למשל בשלב בו אין בעיה מאובחנת והאשה אינה מצליחה להרות ללא סיבה הנראית לעין ברפואה המערבית. במצב      כזה ניתן לאבחן את חוסר האיזון בראייה הסינית כדי לטפל, וכך להגדיל את הסיכויים באופן משמעותי.

כאשר יש בעיה מאובחנת אצל האשה כגון: בעיות הורמונאליות, מחזור לא סדיר, חוסר בביוץ, שחלות פוליציסטיות, רזרבה שחלתית נמוכה, ועוד, או שיש בעיות מאובחנות אצל הגבר- כמו בעיה באיכות / כמות / תנועתיות הזרע – ניתן לטפל ברפואה סינית כדי לפתור את הבעיה לפני שמנסים טיפולי פוריות קונבנציונאליים.

ניתן גם לשלב טיפול סיני במקביל לטיפולי פוריות קונבנציונאליים כאשר כבר נמצאים בתהליך הפריה שלא מצליח, או כאשר רוצים לשלב בין הרפואה המערבית והסינית.

  • הפרשות ואגינליות– הפרשה מוגזמת או עם ריח רע, לאורך זמן מצביעה על חוסר איזון ודורשת התייחסות טיפולית. הפרשה נורמלית היא הפרשה לבנה, קטנה וללא ריח.
  • תופעות גיל המעבר– גלי חום, הזעה מוגברת, בעיות שינה, דופק מואץ, ועוד.
  • התקרשות של גושים בבטן האשה– ציסטה או גוש שניתן להרגיש במקום ספציפי או  שמקרין לאותו מקום- בכאב.
  • הריון ולידה–  טיפול בבעיות בזמן ההריון / לידה / אחרי הלידה-

בחילה, כאבים, בצקות או ורידים.

הרגעה ואיזון הגוף והנפש בזמן הריון.

הכנת הגוף והרחם ללידה, היפוך עובר, וזירוז לידה.

דכאון אחרי לידה.

הגברת חלב אם.